RS-485 - Laptop łączenia

S

smitchell

Guest
Hi, I need kilka podstawowych informacji o tym, jak uzyskać dane od RS-485 do sieci Windows.Jego do monitorowania sieci, które przyczyniają się do powstawania, a komputer będzie używany zazwyczaj być latop (brak portu szeregowego).

Czy ktoś może mi podstawowego explaination jak powinienem interfejs laptopa do sieci, oraz w jaki sposób mogę uzyskać dane z oprogramowania, które musimy pisać.Niestety, im jeszcze na uni i im nowego do tego typu rzeczy ...

Dzięki hałdy,

Sam

 
Smartfon, pendrive lub laptop odmówił posłuszeństwa? Straciłeś ważne dane, kontakty, filmy, zdjęcia? Jest sposób, by łatwo je odzyskać. Wystarczy jeden sprytny gadżet lub szybka i profesjonalna pomoc.

Read more...
 
Przede wszystkim,
musisz się sygnały z sieci RS-485 do laptopa, a limity na co komputer obsługuje.

Zwykle chcesz kupić lub zbudować RS-232 na RS-485 konwertera oraz oprogramowania, ale bez portu szeregowego, to jest bezużyteczne.

Nie może być RS-485 do portu równoległego konwerter gdzieś tam.

Ponadto, istnieją RS-485 i RS-232 PCMCIA karty.I oczekiwać RS-485 kosztować więcej tylko dlatego, że nie są tak powszechne, dlatego mogą być tańsze korzystanie z karty RS-232 i konwerter.

 
Więc raz ive got wymagane adaptery i jej wszystkie hooked, jak mam dostęp do danych z oprogramowaniem?

Czytałem o niektórych szeregowego - USB Konwertery stworzyć wirtualny port COM.Więc jak mogę rzeczywiście dostać dane z tego portu podczas pisania programów w C ?

będzie różne zaczyna go z wirtualnego portu w przeciwieństwie do rzeczywistego portu szeregowego w komputerze?

Dzięki,

Sam

 
Mam zaprogramowane z wirtualnego portu za pomocą laptopa Toshiba (Visual Basic).Celem jest do symulacji przed próbą oprogramowania w rzeczywistym komputerze, na którym znajduje się port RS-232.Z samej nazwy (wirtualny port COM), to oznacza, że należy "wygląda jak zwykłego portu COM" do nas jako programista, więc nie będzie potrzeby "egzotycznych" rzeczą dla naszych celów.Jeśli korzystasz z programu Microsoft Visual C , możesz użyć MSCOMM32 ActiveX w celu ułatwienia rozwoju.I
haven't try this compoenent w Borland C Builder (AFAIK C Builder obsługuje również ActiveX), ale działa dobrze w VB i VC .

pozdrowienia,

Pinczakko

 
U znaleźć informacje z książki o nazwie "Serial Port Complete"

Pozdrowienia
Gopi

 
smitchell napisał:

będzie różne zaczyna go z wirtualnego portu w przeciwieństwie do rzeczywistego portu szeregowego w komputerze?
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top