problem AVR

W

wakaka

Guest
Witam wszystkich, mam; m nowego w AVR. Właśnie zbudował jeden port równoległy ADD programator AVR program, oprogramowanie jest ispprog. (1) mogę podłączyć MOSI, MISO, SCK, RST, GND, VCC pin do ATmega8535. i był w stanie go zaprogramować. (2) mogę podłączyć MOSI, MISO, SCK, RST, GND, VCC pin do ATtiny2313. I cant go program. Dopiero po i dodać w krysztale do Xtal1 i Xtal2 pin ATtiny2313, to tylko mogę go zaprogramować. Powstaje pytanie, y? plz help, dzięki.
 
Intel wprowadził do oferty swoje pierwsze dyski SSD klasy konsumenckiej wyposażone w interfejs PCI Express 3.0 oraz kontroler NVMe (Non-Volatile Memory express). Są to urządzenia linii 750 zdolne odczytywać oraz zapisywać dane w trybie sekwencyjnym z szybkościami odpowiednio 2400 MB/s i 1200 MB/s.

Read more...
 
Witam Nie jestem pewien, ale pamiętam, ATtiny2313 ma wewnętrzny zegar. jeśli ustawisz nieco bezpiecznik ATmega8535 do pracy z kryształu to nie można go zaprogramować bez kryształu. chodzi
 
Tiny2313 ma wewnętrzny zegar, więc jedynym powodem, mogę zrozumieć, dlaczego to wount pracy, czy bezpieczniki zostało ustawione na zewnętrzny oscylator.
 
jeśli nie jest źle, gdy dostarczone z fabryki większość AVR są ustawione na wewnętrzny oscylator RC i Bjorn ma rację mówiąc, że avr bezpieczniki używasz jest ustawione na zewnętrzny oscylator kryształu.
 
Tiny2313 wewnętrzny zegar jest domyślnie wyłączona i ATmega8535 wewnętrzny zegar jest domyślnie włączona
 
To nie jest dobre ..... mój ATmega8 jest zablokowany ...... Próbowałem dostaw prostokątny z 2MHz freq do XTAL1 pin, ale nie widzą go. Myślę, że mój programator ISP ma tendencję do mis-program nieco bezpiecznika i din przełączyć nieco bezpiecznik. Czy ktoś może zaproponować: 1. DIY programista HV ze schematami i firmware dla mnie, aby odblokować AVR 2. Proste równoległe DIY ISP programator dla AVR. Dzięki. [Size = 2] [color = # 999999] Dodano po 12 minutach: [/color] [/size] kolejny problem twarz i to, że programista Używam http://www.amwaw.edu. pl / ~ adybkows / elka / ispprog.html mam ustawić bit bezpiecznik ATMEGA8 do CKOPT = 0 CKSEL3 ... 0 = 1 (czyli przy 12MHz kryształ) mam podłączone Xtal1 i Xtal2 szpilki 12MHz kryształ, a potem start i programowania. Problem jest zawsze zatrzymuje się w połowie drogi przed programowaniem wykończenie. Potem ustawiłem go przy użyciu wewnętrznego zegara (CKSEL3. 0,0 = 0001), i spróbuj program ten sam plik hex, to będzie zaprogramowany sprawnie. Czyli wats ten problem? Programista jest problem? Oprogramowanie problem? M8 problem? Nieco bezpiecznik ustawienie nieprawidłowe? Plz doradzać, dzięki.
 
Miałem podobny problem .. do tego celu używam avreal32 programista sw, który może dostarczyć zegar na mcu na lpt pin. w tym przypadku można zaprogramować mcu nawet jeśli przypadkowo włączony do wew. osc
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top