low-pass filtr pytanie

M

McMurry

Guest
W n-filtr o niskim przebieg, skutki części są wspólne wśród grup składników.

co może oznaczać, że to możliwe?

dzięki.

 
Twoje pytanie jest zbyt ogólnikowe.Jakie skutki masz na myśli?W LPF efekt rozładowywane z elementów Q jest wspólne, jeśli mówimy o wstawiania strat.

 
McMurry napisał:

W n-filtr o niskim przebieg, skutki części są wspólne wśród grup składników.

co może oznaczać, że to możliwe?

dzięki.
 
Może powinienem wyjaśnić mój problem z trochę więcej szczegółów.

Byłem wydał nakaz n-niski przebieg filtr, a po pewnym symulacje, okaże się, że to
doesnt wymaganych specyfikacji.

Muszę zmienić obwód elementów "wartości (na przykład R ohmach wartości lub wartości farad C) w celu spełnienia określonych wymagań filtr.

potem, nie jest to podpowiedź na "skutki części są wspólne wśród podzespoły"
tak ja jestem całkiem mylić z podpowiedź, która jest przypuszczać, aby mi pomóc w rozwiązaniu problemu.

 
Aby odpowiedzieć na twoje pytanie nie jest to absolutnie niezbędne
1). Wiedzieć, jeśli mówić o biernego lub czynnego filtr, i - jeśli aktywnych - jakie obwodu topologie (kaskady lub bezpośrednie struktury), a
2). Jakiego rodzaju odchylenia od specyfikacji (róg częstotliwość lub zysku lub zbliżenia metody?).

Inaczej nie można podać żadnej odpowiedzi.

 
Jest aktywnym filtrem obwodu kaskadowe do formularza n-kolejność filtrów.

Filtr powinien mieć mniejszą częstotliwością zysk, która spełnia określony zakres.Ale to już z określonego zakresu.

i jeszcze jeden głupi: / pytanie

Ja jestem za pomocą dla PSpice filtr symulacji.Czy wymagają zastosowania vcc i vcc do opamp na schemat dla prawidłowego symulacji?Jeśli nie vcc vcc i jest stosowana, jak to wpływa na symulacji?
I've tried to, co widzę, jest ekstra "garbu"

 
you use OP amps, they surely need a supply voltage.

Jeśli używasz
OP ampery,
to na pewno potrzebny jest napięcie zasilania.Użytkownik może korzystać zysku bloków jak idealized ampery zamiast.

 
Aby odpowiedzieć na twoje pytanie nie jest to absolutnie niezbędne
1). Wiedzieć, jeśli mówić o biernego lub czynnego filtr, i - jeśli aktywnych - jakie obwodu topologie (kaskady lub bezpośrednie struktury), a
2). Jakiego rodzaju odchylenia od specyfikacji (róg częstotliwość lub zysku lub zbliżenia metody?).

Inaczej nie można podać żadnej odpowiedzi.

 
Poniżej podajemy schemat.
Przepraszamy, ale musisz logowania w celu wyświetlenia tego zajęcia

 
i symulacji wyników i uzyskać
(w dB)
Przepraszamy, ale musisz logowania w celu wyświetlenia tego zajęcia

 
Nie całkiem rozumiemy, dlaczego znajduje się tam garb
ale teraz muszę ustawić zysku na 100Hz do btw 17-20 decybelach.

zasadniczo spełniają freq odpowiedzi spec następująco:

tak, to moje pytania ..
1.Co oznacza "działanie składników są wspólne wśród podzespoły" oznacza w rzeczywistości?
2.Wiem, że w dwóch etapach po prawej jest faktycznie 2 o niskim przechodzą kaskadowo do utworzenia
4-ci o niskim przebiegu.w celu uzyskania odpowiedzi freq spec wymagane Czy muszę dostosować R i C wartości w pierwszym etapie na lewo?
Przepraszamy, ale musisz logowania w celu wyświetlenia tego zajęcia

 
OK, myślę, że może rozwiązać Twój problem.
".

1). Zapomniałem o "co oznacza" działanie składników są wspólne wśród podzespoły "oznacza w rzeczywistości?".To nie ma nic wspólnego z Twoim problemem.

2). Twój filtr nie jest NTH porządku, ale
4-gie kolejności.
3). W rezystorem R9 ma 10k zamiast 1k, więc zysk nie jest prawidłowe.
Należy 2,22 * 2,5 = 5,55>>> 14,9 dB.
Jest pierwszym etapie buforowej nadal konieczne?
4). Filtr odpowiedzi na app.100 kHz ze względu na wybrany filtr topologii (Sallén-Key) i opamp nie idealne zachowanie.Możesz poprawić tę albo przy użyciu innego opamp z lepszym gain-bandwidth produktu (np. 10 MHz zamiast 1 MHz do 741) lub za pomocą innego filtru topology zamiast Sallén-Klucz.Istnieją co najmniej 10 alternatywnych struktur.: For high frequencies the input signal is coupled directly via the feedback cap to the output of the opamps which has a rather high output impedance above 100 kHz (because the gain is low) and, thus, a parasitic output voltage is produced.

5). Wyjaśnienie efekt:
Dla wysokich częstotliwości sygnału wejściowego jest połączony bezpośrednio z opinii cap do wyjścia z opamps które raczej wysokiej impedancji wyjściowej powyżej 100 kHz (ponieważ jest niski zysk), a tym samym, a pasożytnicze napięcie wyjściowe jest produkowany.

 
Dzięki LvW.

Jednak bufor etapie nie powinien zostać usunięty i ja tylko można zmienić wartości R i C z schematyczne, w celu spełnienia wymaganych specyfikacji.

Po zmianach, w odpowiedzi freq należy uzyskane powinno być w zacienionym miejscu.
Sigh ...Dodano po 1 godzina 4 minuty:Czy istnieje explaination o zmianach, które grupa rezystory / kondensatorów, które mogłyby wpłynąć części krzywej reakcji?

 
McMurry napisał:Jednak bufor etapie nie powinien zostać usunięty i ja tylko można zmienić wartości R i C z schematyczne, w celu spełnienia wymaganych specyfikacji ......

Czy istnieje explaination o zmianach, które grupa rezystory / kondensatorów, które mogłyby wpłynąć części krzywej reakcji?
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top