GPRS Pytania?

A

alzomor

Guest
Cześć

Muszę przy sprowadzaniu niektórych środków z oddalonego miejsca za pomocą modemu GPRS i PIC16F877 i zadać kilka pytań.
Przykro mi, nie wiem zbyt wiele o GPRS

1-is't możliwość podłączenia do zdalnego modemu GPRS i wysłać polecenia do zdalnego kontrolera inorder odesłać go pomiary?

2-Czy to możliwe wirless Websrver z modemu GPRS?

3-Czy można wysyłać i otrzymywać dane w GPRS między 2 modemy GPRS

4-Co benefite korzystania z modemu GPRS z protokołem TCP / IP lub impleminting go na mikro w porównaniu z wykorzystaniem wyłącznie łącze GPRS?

Salam
Hossam Alzomior

 
Od jakiegoś czasu temat prywatności użytkowników stał się bardzo popularny. Zmusiło to największych graczy w branży IT do kilku zmian w swojej polityce, by (przy najmniej w teorii) uchronić swoich klientów przed chciwymi rękami służb takich jak NSA czy FBI. W związku z tym w najnowszym iOS dodano możliwość szyfrowania danych użytkowników, których o...

Read more...
 
Cześć,
Realizacji zależy od modemu będzie używany.Modemy GPRS nie są takie same, niektóre będą miały kilka dodatkowych (przydatne) funkcji, niektóre nie.Polecam Ci Telit GM862, każde z GPRS lub wersję PCS.Jest zbudowany w stosie TCP / IP.
1 - To jest możliwe.Najłatwiej jest rozpocząć przesyłanie danych z boku modemu do zdalnej lokalizacji.Ale jeśli chcesz korzystać z GPRS jako serwer (gotowy do zaakceptowania połączenia przychodzące), będziesz musiał trzymać GPRS zawsze dołączony do kontekstu GPRS (a więc o adres IP), a do słuchania niektórych portach, gdzie będzie można się spodziewać połączenia przychodzące.Strona opinia będzie musiał znać IP, który był przypisany do modemu w momencie GPRS dołączyć.Niektórzy operatorzy GSM pozwala mieć stały adres IP, inni nie, to sprawdzić z dostawcą.
2 - Jest, ale trzeba będzie napisać protokół HTTP w PIC (Telit tylko TCP / IP) i zarządzanie zasobami (dokumenty, skrypty, itp.).Ponownie będziesz musiał skorzystać z metody opisanej w 1, należy dołączyć do GPRS, a następnie słuchać na porcie 80.
3 - W przypadku korzystania z jednego boku na zainicjuj połączenie TCP i drugiej strony w trybie słuchać, jest to możliwe.Ponownie, inicjator musi znać adres IP fromn opinia chwili GPRS dołączyć.
4 - Jeśli korzystasz z modemu z wbudowanym w stosie TCP / IP, wszystkie podstawowe protokoły, które formy PPP są przejrzyste dla Ciebie.Jedyne co musisz zrobić to zarządzać połączenia (ustawić APN, userid, Passw, gniazda telefonicznego, nasłuchuje na porcie, itp.).W przeciwnym razie trzeba będzie napisać wszystkie protokoły z PPP stosu (LCP, PAP, CHAP, IPCP, ...) i nie jest to łatwe.Jedyną wadą w przypadku modemów z protokołem TCP / IP (Telit przynajmniej) jest tylko jeden TCP (lub UDP) gniazda mogą być aktywne jednocześnie.W przeciwnym razie łatwo: Ustawić parametry, atach do GPRS, gniazdka telefonicznego (lub posłuchać na port), a gdy masz połączenie, wymiany danych.

/ pisoiu

 
Operatorów GPRS często używają RFC1918 zastrzeżone-dla-lokalnych adresów IP, w którym gospodarze Internet przypadku nie można otworzyć połączenia do portu urządzenia GPRS.

Z takich dostawców może być możliwość podłączenia do portu słuchając z innego urządzenia GPRS w tej samej sieci.

 
Cześć

1-Ile dawki Telit GM862 koszt i gdzie je zdobyć?

2-Czy można dokonać połączenia GPRS bez korzystania z protokołu TCP / IP?

Salam
Hossam Alzomor

 
Dla modemów Telit przejdź do http://www.roundsolutions.com/ znajdziecie tam cen.
GPRS jest w prawie wszystkich przypadkach odbywało się z opinia w Internecie.Nie mogę sobie wyobrazić, w jaki sposób to zrobić bez TCP / IP.TCP / IP musi GPRS, to dlaczego prawie wszyscy producenci mają ten modem stos zbudowany w.

/ pisoiu

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top