Aktualny tryb kontroli w buck wyłącznik zasilania, takie jak UC3842/3/4

H

huojinsi

Guest
Hi all:
Ja studiuje, jak działają w zakresie bieżącej kontroli w trybie buck wyłącznik zasilania.Mam kilka pytań, które cann't być understanded.

Pytanie 1.Z niektórych dokumentów, znam induktor obecnych jest niezależny od obowiązku cyklu, więc cann't zrozumieć "jak się różnić o cykl? Co jest wynikiem cykl różnym?"

Pytanie 2.w bieżącym trybie znam induktor średnią prądu jest stała przez nachylenie odszkodowania.Ale cann't zrozumieć induktor szczytowej prądu stałego lub nie, co związane jest induktor szczyt obecnego cyklu z cła?Pls help me explain.Thanks wyprzedzeniem!

 
Czas to pieniądz i trudno się z tym nie zgodzić. Jednak, czy rzeczywiście tak go traktujemy? O ile tworzenie, kontrola oraz rozliczenie budżetów weszło nam w nawyk i stało się częścią biznesowej rzeczywistości, czas nadal pozostaje marnotrawionym kapitałem. Podczas konferencji B2B Marketing Standard, w czasie sesji inspiracyjnej poznacie Państwo kilka nieoczywistych faktów o czasie, 7 grzechów głównych jego wykorzystania w firmach oraz najciekawsze wnioski z wyników badań dotyczących zarządzania czasem w 17 dużych korporacjach.

Read more...
 
Jeśli działają w trybie ciągłym bieżących, wówczas obowiązek cyklu tylko reguluje napięcie wyjściowe.Wartości szczytowej prądu (oraz w domyśle średni bieżących) są korygowane w zależności od wyników błąd wzmacniacza.Zobacz zdjęcia.W pierwszym przypadku błędu wyjściowa wzmacniacza jest mniejsza,
a więc wartości szczytowej prądu tranzystora jest niższa.
Uwaga cła cyklu jest taka sama, jak należy.W rzeczywistości, nie będzie małych zmienności, ze względu na zwiększone napięcie spada w całej elementów układu.

Błąd wzmacniacz produkcja zwiększa lub zmniejsza się ze względu na wahania napięcia wyjściowego, ale od EA ma duży zysk, na napięcie wyjściowe zmian niewiele, choć błąd wyjście wzmacniacza ma duże różnice.Wahania te faktycznie kontrolują induktor obecnych, jak widzieliśmy.

Jeśli ładunek zaczyna czerpać mniej prądu, a następnie napięcie wyjściowe zwiększa trochę,
a więc zmniejsza się wyjście wzmacniacza błędu (dużo), zmuszając piku induktor bieżących niższe, aż do średniej równa prądu (wyobrazić sobie, począwszy od hotelu 2 warunek powrót na zdjęcie 1).
Przepraszamy, ale musisz logowania w celu wyświetlenia tego zajęcia

 
Thks VVV!
Czy i porozmawiać o ur zrozumienia wewnętrznej pętla prądowa?

 
Nie ma dużo mówić o.W UC3842 używa wartości szczytowej prądu trybie, tak wewnętrznej pętla prądowa jest zbudowane z zaledwie porównawczego oraz zysk pętli jest raczej niskie.

Przede wszystkim,
powinieneś zobaczyć wewnętrznej pętli jak czarne pudełko z wejściowego jest wyjście wzmacniacza błędu, VEA i wyjście z czarnej skrzynce jest po prostu wyjście zasilacza prądu.Więc, wyjście na wzmacniacz błędu kontroli produkcji prądu, jak pokazałem w poprzednim post: VEA podwyżki, to pozwala na wyjście z obecnego wzrostu.Wyjście bieżącego pomnożoną przez ładunek oporu daje napięcie wyjściowe.To jest zasilany z napięcia pętli, "zewnętrznej" pętli, która jest naprawdę błąd wzmacniacza.

Więc teraz to, co jest uzyskanie bieżącej (wewnętrznej) pętli?Po pierwsze, pozwala zakładać, że obecne induktor zaszumieć jest bardzo mała, w taki sposób, że ipk ≈ Iout.
Teraz, jak widzieliśmy, w komparatora będzie ograniczyć induktor szczytowej prądu do pewnej wartości,
po prostu poprzez porównanie VEA do napięcia w całym znaczeniu rezystorem, Rs.W rzeczywistości, to porównuje VEA / 3 do napięcia pomiędzy R.
Ogólnie rzecz biorąc, wyczuła bieżącego nie jest prądu, ale główny prądu, więc masz poczucie, że aktualny jest N-krotnie mniejsze, gdzie N jest stosunek obrotów transformatora.Dlatego można napisać:

Ipkprimary = ipk / N

Napięcie pomiędzy R jest Ipkprimary * R

Więc komparatora zapewnia Ipkprimary * R jest zawsze równa VEA / 3

Następnie VEA / 3 = Ipkprimary * R = ipk / N * R ≈ Iout / N * R

Więc jest to zysk wewnętrznej pętli Gil = Iout / VEA (wyjście / wejście, i to ma wymiar o przewodności)

Gil = N / (3 * R) To nie jest wysoki zysk, zwłaszcza jeśli N jest niskie, w takim przypadku DC / DC.

Z tego, że napięcie wyjściowe jest Vout = Rload * Iout ≈ VEA * N / (3 * R)

Jak widać, nie trzeba wiele kontroli nad nim, ponieważ stosunek obrotów jest zwykle ustalana w oparciu o wejście / wyjście napięcie maksymalne dopuszczalne cła cyklu, natomiast R jest wybierany w taki sposób, że napięcie pomiędzy 0.7V jest o co pełnym obciążeniu.To bardzo dużo wewnętrznej pętli ustala swój zysk.

Thie jest idealized sytuacji.Mamy zakładać, że ipk ≈ Iout, ale w rzeczywistości, fali będzie wyglądał tak jak mój obraz, wo istnieją tam błąd, ponieważ szczyt jest wyższa niż faktyczna Iout.Także.Wspomniałem, że masz poczucie ususally obecnych na podstawowym stronie.Oznacza to, że będzie także magnetizing prąd transformatora (inny ziemi) dodaje się w górnej części rzeczywiste odzwierciedlenie bieżącego.To sprawi, że szczyt "wygląd" wyższa, niż faktycznie jest.

Wszystko to sprowadza się do jednej rzeczy: obecne jesteś kontroli nie jest wyjście prądu (że życzę kontrolowanych), lecz raczej nieprawdziwe, to obraz.Niższa produkcji prądu, tym większe błędy.

Po wszystkim powiedział, że obecne trybu kontroli jest wielki i szczyt obecnego trybu kontroli działa dobrze, używane w zillions produktów.

(Mam nadzieję, że nie wnosi żadnych błędów w moim dissertation tutaj należy sprawdzić, czy podwójne).

 
Thks VVV dużo
ur zrozumienia i pozyskiwania jest bardzo jasne!Mam wiele znanych od u!Teraz mogę wreszcie jasne o induktor działając jako kontrolowane napięcie obecne źródła.
Cytat:

Więc jest to zysk wewnętrznej pętli Gil = Iout / VEA (wyjście / wejście, i to ma wymiar o przewodności)
 
Spróbuj tego dokumentu: "Aktualne Tryb sterowania"
http://www.venable.biz/tp-05.pdf
Pozdrowienia,
IanP

BTW, VVV uczynił Great job!

 
Zysk można wymienić faktycznie moc etapie zysku, który jest od błędu wyjściowego wzmacniacza do zasilania wyjście.

Gps = Vout / VEA

Ogólny zysk jest pętla

Idź = Gps * Gea,

Gea gdzie jest błąd wzmacniacz zysku.Jesteś kształt tego Gea uzyskanie ogólnego zysku pętli że spełnia wymagania (stabilność i przemijające odpowiedzi).

TI stronie jest jednym z najlepszych do zasilania informacji.Istnieje wiele appnotes i zasilacz projektowanie seminaria z Unitrode.

Dzięki IanP.

 
Thks VVV, IanP.Mam wiele wiedział ur z przewodnikiem!

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top