RS-485 - Laptop łączenia

S

smitchell

Guest
Hi, I need kilka podstawowych informacji o tym, jak uzyskać dane od RS-485 do sieci Windows.Jego do monitorowania sieci, które przyczyniają się do powstawania, a komputer będzie używany zazwyczaj być latop (brak portu szeregowego).

Czy ktoś może mi podstawowego explaination jak powinienem interfejs laptopa do sieci, oraz w jaki sposób mogę uzyskać dane z oprogramowania, które musimy pisać.Niestety, im jeszcze na uni i im nowego do tego typu rzeczy ...

Dzięki hałdy,

Sam

N

news

Guest
Smartfon, pendrive lub laptop odmówił posłuszeństwa? Straciłeś ważne dane, kontakty, filmy, zdjęcia? Jest sposób, by łatwo je odzyskać. Wystarczy jeden sprytny gadżet lub szybka i profesjonalna pomoc.

Read more...

C

cherrytart

Guest
Przede wszystkim,
musisz się sygnały z sieci RS-485 do laptopa, a limity na co komputer obsługuje.

Zwykle chcesz kupić lub zbudować RS-232 na RS-485 konwertera oraz oprogramowania, ale bez portu szeregowego, to jest bezużyteczne.

Nie może być RS-485 do portu równoległego konwerter gdzieś tam.

Ponadto, istnieją RS-485 i RS-232 PCMCIA karty.I oczekiwać RS-485 kosztować więcej tylko dlatego, że nie są tak powszechne, dlatego mogą być tańsze korzystanie z karty RS-232 i konwerter.

S

smitchell

Guest
Więc raz ive got wymagane adaptery i jej wszystkie hooked, jak mam dostęp do danych z oprogramowaniem?

Czytałem o niektórych szeregowego - USB Konwertery stworzyć wirtualny port COM.Więc jak mogę rzeczywiście dostać dane z tego portu podczas pisania programów w C ?

będzie różne zaczyna go z wirtualnego portu w przeciwieństwie do rzeczywistego portu szeregowego w komputerze?

Dzięki,

Sam

P

Pinczakko

Guest
Mam zaprogramowane z wirtualnego portu za pomocą laptopa Toshiba (Visual Basic).Celem jest do symulacji przed próbą oprogramowania w rzeczywistym komputerze, na którym znajduje się port RS-232.Z samej nazwy (wirtualny port COM), to oznacza, że należy "wygląda jak zwykłego portu COM" do nas jako programista, więc nie będzie potrzeby "egzotycznych" rzeczą dla naszych celów.Jeśli korzystasz z programu Microsoft Visual C , możesz użyć MSCOMM32 ActiveX w celu ułatwienia rozwoju.I
haven't try this compoenent w Borland C Builder (AFAIK C Builder obsługuje również ActiveX), ale działa dobrze w VB i VC .

pozdrowienia,

Pinczakko

S

swapgo

Guest
U znaleźć informacje z książki o nazwie "Serial Port Complete"

Pozdrowienia
Gopi

M

ME

Guest
smitchell napisał:

będzie różne zaczyna go z wirtualnego portu w przeciwieństwie do rzeczywistego portu szeregowego w komputerze?

Welcome to EDABoard.com

Sponsor