przerwy w zasilaniu

G

garg29

Guest
Hi Friends,
Jestem stoi mały problem.Mam zaprojektowane przy użyciu 4-cyfrowy licznik 89C51.Czasami, gdy licznik jest zajęty liczenia impulsów zewnętrznych i nie ma przerwy w zasilaniu (tylko na ułamek sekundy), mikrokontroler rozłącza się.Jak mogę zapobiec problem występuje.Próbowałem dodać duże kondensatory (4700uF 2200uF0 w zasilaniu, ale nic nie pomagało. Co mogę zrobić?

Dzięki,

Z poważaniem.

 
Inżynierowie Microsoftu w pocie czoła pracują na najnowszą odsłoną systemu operacyjnego. Pierwotnie mówiło się o spodziewanej premierze jesienią tego roku, ale coraz więcej wskazuje na to, że nastąpi ona znacznie szybciej.

Read more...
 
Jednym z bezpośrednich rozwiązaniem jest użycie zewnętrznego obwodu elektrycznego, znaną brownout wykrycia.Będzie też monitorować swoje 5 V zasilania i mocno zresetować mikrokontroler każdej chwili awarii zasilania występuje.
To bardziej odpowiednie niż parę RC wyposażone w PIN Reset.W ten sposób twój mikro nie rozłącza już, ale rozpocznie się pobieranie czyste od 0000.Jeśli nie można zapewnić stałego zasilania i nie lubią, aby zresetować mikro a następnie za pomocą UPS lub spróbuj podzielić prądu między mikro-i swoją moc głodny wyświetlacz LED (jeśli to, co używasz na swój licznik) .

 
Jak długo przerywać ostatnio?Być może należy izolować się mikro energii z innych circuitity i zabezpieczyć go czapki.Można spróbować:
- Umieścić 2 regulacyjnych (powiedzmy 7805) - jedno dla mikro, drugi do reszty układów
- Zaproponować tendencyjne diody do jodły wejście regulatora i kondensatory po tej diody.

Albo użyć akumulatora również połączony poprzez diodę.Należy zwrócić uwagę na obecne ograniczenia rezystory podłączone do portów wyjściowych.Określają one, jak duża jest prąd throughn z mikro.można użyć tranzystor na kierowców do zmniejszenia produkcji prądu (jeśli jedziesz wskaźniki LED bezpośrednio z mikro).

 
Silvio Podziękowania i Artem dla wielkich idei.Silvio, słyszałem o brązowy obecnie układów przed również, ale nigdy nie udało się znaleźć zadowalające dane na tym samym, jeśli można to proszę podać mi obwód w tym samym będę naprawdę bardzo wdzięczny u.

Z poważaniem.

 
Hi Garg29,

Cóż tam dużo producentów tego rodzaju elektronicznych.I'll wspomina Maxim wśród nich z tej prostej przyczyny, że może zaoferować kilka darmowych próbek.

Przeczytaj pierwszy to wprowadzenie:
http://www.maxim-ic.com/appnotes.cfm/appnote_number/279

następnie wybierz jedną zgodnie z tym najwęższym wyszukiwania tabeli:
http://www.maxim-ic.com/appnotes.cfm/appnote_number/3316

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top