problem AVR

W

wakaka

Guest
Witam wszystkich, mam; m nowego w AVR. Właśnie zbudował jeden port równoległy ADD programator AVR program, oprogramowanie jest ispprog. (1) mogę podłączyć MOSI, MISO, SCK, RST, GND, VCC pin do ATmega8535. i był w stanie go zaprogramować. (2) mogę podłączyć MOSI, MISO, SCK, RST, GND, VCC pin do ATtiny2313. I cant go program. Dopiero po i dodać w krysztale do Xtal1 i Xtal2 pin ATtiny2313, to tylko mogę go zaprogramować. Powstaje pytanie, y? plz help, dzięki.

N

news

Guest
Intel wprowadził do oferty swoje pierwsze dyski SSD klasy konsumenckiej wyposażone w interfejs PCI Express 3.0 oraz kontroler NVMe (Non-Volatile Memory express). Są to urządzenia linii 750 zdolne odczytywać oraz zapisywać dane w trybie sekwencyjnym z szybkościami odpowiednio 2400 MB/s i 1200 MB/s.

Read more...

H

hr_rezaee

Guest
Witam Nie jestem pewien, ale pamiętam, ATtiny2313 ma wewnętrzny zegar. jeśli ustawisz nieco bezpiecznik ATmega8535 do pracy z kryształu to nie można go zaprogramować bez kryształu. chodzi

B

Bjorn

Guest
Tiny2313 ma wewnętrzny zegar, więc jedynym powodem, mogę zrozumieć, dlaczego to wount pracy, czy bezpieczniki zostało ustawione na zewnętrzny oscylator.

A

artem

Guest
jeśli nie jest źle, gdy dostarczone z fabryki większość AVR są ustawione na wewnętrzny oscylator RC i Bjorn ma rację mówiąc, że avr bezpieczniki używasz jest ustawione na zewnętrzny oscylator kryształu.

E

elec-eng

Guest
Tiny2313 wewnętrzny zegar jest domyślnie wyłączona i ATmega8535 wewnętrzny zegar jest domyślnie włączona

W

wakaka

Guest
To nie jest dobre ..... mój ATmega8 jest zablokowany ...... Próbowałem dostaw prostokątny z 2MHz freq do XTAL1 pin, ale nie widzą go. Myślę, że mój programator ISP ma tendencję do mis-program nieco bezpiecznika i din przełączyć nieco bezpiecznik. Czy ktoś może zaproponować: 1. DIY programista HV ze schematami i firmware dla mnie, aby odblokować AVR 2. Proste równoległe DIY ISP programator dla AVR. Dzięki. [Size = 2] [color = # 999999] Dodano po 12 minutach: [/color] [/size] kolejny problem twarz i to, że programista Używam http://www.amwaw.edu. pl / ~ adybkows / elka / ispprog.html mam ustawić bit bezpiecznik ATMEGA8 do CKOPT = 0 CKSEL3 ... 0 = 1 (czyli przy 12MHz kryształ) mam podłączone Xtal1 i Xtal2 szpilki 12MHz kryształ, a potem start i programowania. Problem jest zawsze zatrzymuje się w połowie drogi przed programowaniem wykończenie. Potem ustawiłem go przy użyciu wewnętrznego zegara (CKSEL3. 0,0 = 0001), i spróbuj program ten sam plik hex, to będzie zaprogramowany sprawnie. Czyli wats ten problem? Programista jest problem? Oprogramowanie problem? M8 problem? Nieco bezpiecznik ustawienie nieprawidłowe? Plz doradzać, dzięki.

C

cancel

Guest
Miałem podobny problem .. do tego celu używam avreal32 programista sw, który może dostarczyć zegar na mcu na lpt pin. w tym przypadku można zaprogramować mcu nawet jeśli przypadkowo włączony do wew. osc

Welcome to EDABoard.com

Sponsor