plik S2P daje różne wyniki thanthe nieliniowy model

M

mmarwan

Guest
ja jestem projektowania LNA pomocą pliku S2P tranzystora @ pewne korzyści i współczynnik szumów ... ale kiedy zastąpił model nieliniowej tranzystora zamiast pliku S2P .. cały parametry S tranzystora zostały zmienione prowadzące do Zmiana zysku i NF krzywe jak gdybym był przy użyciu innego tranzystora ...
Nie ma pliku S2P i nieliniowego modelu mają takie same parametry S w pewnej stronniczości ??!!!! DC
dzięki

 
czasami daje różnych parametrów S, ale nie dużo różnica w
mam używaną przed daje około 1 lub 2 dB zmiany parametrów S

, ale współczynnik szumów jest zupełnie inna,
u może używać pliku parametr S

lub jeśli u mieć u capabilties można scharakteryzować za pomocą VNA tarnsistor ur i wygenerować plik S2P do wykorzystania w symulacji

Życzyłbym sobie, aby pomóc

khouly

 
Analiza oparta jest niewielka sp. analizy sygnału,
lepsze wykorzystanie modelu nieliniowego

 
Witam,
Mam wobec tego samego problemu, kiedy zaprojektowane oscylatora.tak, to który z nich jest prawdziwy model ADS lub model firmy?
Dzięki.

 
Parametry S powinny być bardziej precyzyjne (especialy jeśli to sam środek przy TRL kalibracji), ale są one dokładne tylko dla jednego błędu warunki i jednej temperatury.
modelu nieliniowego jest mniejsza dokładnością, ale może być stosowane w S-parametr analizujemy, HP DC analizujemy i analizujemy z różnych temperaturach.
O współczynnik szumów.
Tym samym, S-prameters powinny być bardziej precyzyjne.Niektóre nieliniowych tranzystorów nie ma parametrów dźwięku.Inną rzeczą jest to symulator używać.Miałem problem z Genesys, współczynnik szumów dla s-param model nieliniowy i był całkowicie inny, ale w ADS był podobny.

 
Trzeba być ostrożnym, modele NONLIN, bo niektóre modele zawierają parasitics pakiet, inne nie.Anyway, ja też zauważyłem pewne różnice w symulacji za pomocą S-parametry lub model NONLIN czynnej urządzenia.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top