muszę pełny 4 bity dodatek circut z małym projekcie

H

heartstation

Guest
Muszę pełny 4 bity dodatek tor z małym projekcie
full sposób pracy dodatek
Jestem bigenner, I appreciate any helpthanks in advance

 
Hello Heartstation,
Ten wątek został wysłana więcej niż raz.

Twój problem można rozwiązać łatwo indeed.
Wszystko co musisz zrobić, to najpierw zbudować 1 - bitowy pełny dodatek i podłączyć 4 1 - bitowy pełny dodatkami do 4 - bitowy pełny dodatek.Podłącz wyjście Carry_OUT na dodatek na następny dodatek na Carry_IN wejściowych.

Poniżej znajduje się poradnik 1 - bitowy pełny dodatek.Można wdrożyć go na dwa sposoby: za pomocą dekodera - łącznie lub (jedna jest opisany poniżej) lub wykonania poziomie bramy (marka eqaution obecnie minterms poniżej).

A, B są twoje addends
C = Carry wejściowe
S = Output Sum
Y = Przeprowadzić

1). Truth Tabela wygląda tak:
ABC: SY
0 0 0 0 0
0 0 1 1 0
0 1 0 1 0
0 1 1 0 1
1 0 0 1 0
1 0 1 0 1
1 1 0 0 1
1 1 1 1 1

Realizacji DEKODER - OR

2). Podłącz Wejścia (ABC) do 3-do -8 DEKODER wejść w tym celu ABC.

3). Nie jestem pewien, czy istnieje pozytywna dekodera wyjście logiczne.Użyłem raz 74LS138 3 do -8 dekoder ale jest negatywny wyjście logiczne.Jeśli znajdziesz logiki pozytywnej się umieścić 3 - do - 8 dekodera to jest możliwe do realizacji problemu.ale poza tym trzeba falowniki.

4). Nie było powiedzieć, ile wejść istnieją w swoim lub bramy z czego wnoszę, że jego wkład jest zmienna.

5). Zasadniczo móc wyjść dekodera do wejść 4 - wejście lub bramy za pomocą poniższego równania.

S (suma) = Σm (1,2,4,7)
Y (Carry Out) = Σ (3,5,6,7)Gate Poziom realizacji
S = xor B xor C
Y = AB C (A xor B)

 
Twój problem można rozwiązać łatwo indeed.Wszystko co musisz zrobić, to najpierw zbudować 1 - bitowy pełny dodatek i podłączyć 4 1 - bitowy pełny dodatkami do 4 - bitowy pełny dodatek.Podłącz wyjście Carry_OUT na dodatek na następny dodatek na Carry_IN wejściowych.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top