Impedancja wejściowa

M

Mica188

Guest
Cześć,

Jestem trochę mylić.Jeśli chodzi o impedancja wejściowa anteny, mam podekscytowany dipol z pluse (Gaussa).Danych wyjściowych dla każdej częstotliwości jest powiązana z jedną Impedancja wejściowa.Czy to oznacza, że się, że energia promieniowania mam pasujący do tej impedancji do anteny?Na przykład, impedancja wejściowa wynosi 34 Ohm i moc promieniowania wynosi 4,4 e6 watów.Tak, antena musi mieć impedancję 34 Ohm do tej mocy promieniowanej (powiedzmy bez strat).

Pozdrowienia,

miki

 
Antena jest dopasowanie urządzenia między wolnego miejsca i nadajnika.Impedancja wolnego miejsca wynosi około 377ohms.Impedancja wejściowa anteny jest dopasowana do wolnej przestrzeni poprzez budowę anteny (charakterystyczny indukcyjności i pojemności).

Aby uzyskać maksymalny transfer energii w wolnej przestrzeni, linii przesyłowych wejściowych musi pasować impedancja wejściowa anteny.Impedancja wyjściowa końcowego posiada również dopasować impedancję linii przesyłowych.Innymi słowy, wszystkie impedancji muszą być dopasowane, aby uzyskać maksymalny transfer energii.Gdy wszystkie impedancje są dopasowane, system antenowy jest dźwięczny i indukcyjne reaktancji pojemnościowej anuluje Reaktancja - wszystko to pozostaje tylko część rzeczywistą impedancji.

Nie jestem pewien, czy to co trzeba wyjaśnić, ale to jest istotą teorii anteny.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top