Czy mogę używać hfss 9,1 do symulacji optyki?

Y

y

Guest
Witam, chcę symulować przepływ światła podczerwonego (~ 10 ^ 14Hz) za pośrednictwem włókien światłowodowych przewodnik fali (0,8 mm średnicy). Byłem woundering jeśli hfss może mi dać dokładne rozwiązanie dla takich parametrów. Dziękuję.
 
W 2013 roku o 62 proc. w stosunku do roku poprzedniego wzrosła liczba naruszeń danych, co łącznie poskutkowało bezprawnym ujawnieniem 552 milionów tożsamości. Jak zauważa Jolanta Malak z firmy Symantec, liczba wykradzionych danych dotyczy zarówno podstawowych informacji, jak i wartości intelektualnej.

Read more...
 
Nie ma fundamentalnych powodów, dlaczego nie można zrobić, ale to zajmie ekstremalnie dużo czasu, aby to zrobić, tylko wyobrazić, jak ogromny siatki staną względu na fali optycznej.
 
W 10 ^ 14 Hz, 0,8 mm jest około 270 długości fali. Wszelkie Pełnookresowa solver zadławi. Czy zabraknie pamięci w 10-20 długość fali.
 
Hmmm ... To jest to co muszę zrobić. Zostawiłem go całą noc i nie było enogh. Czy istnieją inne programy specjalnie do optyki, które można używać? Czy mogę umówić się na "Super Computer" z enogh RAM i tyle mocy procesora. Można w przybliżeniu, ile pamięci RAM trzeba, biorąc pod uwagę, że mogę zostawić komputer włączony na słabe lub tak:)? Dzięki
 
"Pole" rozwiązują są wykorzystywane do światła, gdy rozmiar struktury jest porównywalna do wavelegnth światła. Przykładami są włókien jednomodowych i diod laserowych. W dziedzinie optyki, nazywane są one BPM (metoda propagacji wiązki), w połączeniu z rozwiązują trybie. Struktura opisać jest znacznie większa niż długość fali (800um). Następnie można użyć punkt i strzelać metody (= ray tracing). To jest inny categroy oprogramowania. Patrz, na przykład, jak najszybciej i Tracepro. Co dokładnie chcesz obliczyć? Wystarczy propagacji jeden promień światła w struktury falowodu?
 
Witam, mam światłowód (coś innego kształtu, ale to samo w imię dyskusji). Zasadniczo chcę wiedzieć energii na jednym końcu światłowodu w funkcji energii umieścić w na drugim końcu. Chcę wiedzieć, to w zależności od długości fali, że wtrącił Dzięki.
 
Myślę, że nawet jeśli stosunek długości (0,8 mm) o długości fali jest ogromny (na hfss), że pod pewnymi warunkami, optyczno-EM symulacji (za pomocą hfss) może być wykonywana ... jeśli struktura wykazuje pewne symetryczne ax budynku (ok. x i y - z jest propagowanie dyspersji), stosunek może być znacznie spadła ... do badania, jeśli wolno ... co u tym myśleć?
 
Cóż, szczególnie mojej symulacji ma symetrii cylindrycznej, ale nie "z" symetrii. Myślę, że mogę zabrać tylko jedną czwartą włókna i zasymulować, ale nie jestem shure jak to zrobić, i nie znalazłem takiej opcji, że w hfss.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top