Bitmapy tylko pokazać w sposób prawidłowy 8x8 szerokość czcionki na T6963 LCD

J

jmarkwolf

Guest
Mogę wygenerować i obciążenia bitmapy z eeprom tylko wtedy, gdy mój T6963 na LCD (OPTREX DMF5001) jest skonfigurowany do 8x8 szerokość czcionki.

I really want 6x8 czcionek w celu uzyskania większej liczby znaków w każdym wierszu.

Czy to możliwe aby te dodane bitmapy działa prawidłowo w 6x8 szerokość czcionki?

Przypuszczam, że mógłbym napisać narzędzie do formatowania pliku BMP do 6-bit "bajtów", ale jestem niechętny do tego czasu muszę.

Dzięki za wszelkie rady.

 
Cześć,

Nie jestem całkowicie pewien, o co prosicie?Jeśli oryginalna bitmapy wykorzystać całą 8x8 pikseli, a następnie wyświetlić te na 6x8 przerwałoby 2 kolumny pikseli.Tak więc jedynym rozwiązaniem byłaby zmiana wszystkich map bitowych na 6x8.

Jeśli jednak Twoje .. "przechowywane" bitmapy na eeprom są ułożone kolejno, tzn. przez pierwsze 8 bajtów jest twój pierwszy bitmapowych, obok 8 bajtów to drugi itp..to nadal można wyświetlić te, ale każdy bitmap by wypełnić 6x8 gniazdo i korzystać z następnych dwóch kolumnach następnego.

Wierzę (z pamięci) format, 6x8 lub 8x8 kwestie jedynie w odniesieniu do charakteru rom.Jeśli są wyświetlane grafiki, mapy bitowe (które mogą lub nie mogą być tekst), a następnie T6963 nie obchodzi, że ty tylko zapewnienie bajtów, które będzie wyświetlane jeden po drugim.To również "znaki niestandardowe.Jeśli charakter są w formacie 8x8, a chcesz załadować je do pamięci ROM charakter więc wystarczy wysłać jeden bajt na wyświetlaczu, a następnie będziesz musiał całkowicie zmienić theformat ORF znaków.

Przez dźwięki to, czy pracujesz w "tryb graficzny", nadal można wyciągnąć znaki niestandardowe z eeprom na ekranie, ale musisz je wyświetlić w formie graficznej, czyli 8 bajtów na znak, niż ładowanie ich do rom charakter.

Am I wyłowić sens?I tylko zaczął rozglądać się w coraz myt6963 wyświetlacz i działa dziś ...

Buriedcode.

Update: Właśnie przeczytałem arkusz, zarośla powyżej:

Cytat:'.... Uwaga: W przypadku grafiki okolicy z 6x8 rozmiar wybranej czcionki, najbardziej znaczące bity D6 i D7 grafiki dane są ignorowane i nie zostanie wyświetlony na ekranie LCD ....'bummer.

 
Hi Buriedcode

Tak, problemem jest to, że te dwa górne większość bitów się wyrzucić, jeśli Your'e ustawione na 6x8 pikseli Tryb.

I rzeczywiście znaleźć narzędzie do konwersji map bitowych na stronie internetowej, która będzie miała 8x8 pikseli grafiki bitmapowe i tajne do formatu 6x8 pikseli.To w języku francuskim, więc Poruszanie się po menu jest nieco spięty, ale działa świetnie, i generuje hex plików w wielu różnych formatach do włączenia do swoich programów.

It's called Big_LCD.Google za to.

 
Oo, dobrym człowiekiem.Skoro Właśnie Fired Up mój pierwszy T6963C (my --- jej piękne!), Że narzędzie będzie pochodzić bardzo przydatna.Thanks man, and good luck!

Buriedcode

 
Czy jest jakaś metoda, aby wybrać tryb 8X8 w oprogramowaniu.Nie wiem co zworka z drutu.Wyświetlacz LCD jest zbyt dobrze przylutowane do pobawić się.

 
proszę możesz przesłać ten program (BIG_LCD) i nie może dotrzeć do
lub umieścić link do pobrania
Bardzo dziękuję

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top