3310 do interfejsu komputera PC za pomocą języka Visual Basic

A

alexhohth84

Guest
Hi, student ostatniego roku. teraz robię jeden projekt potrzebę skoncentrowania się na sms. początek mam zamiar za pomocą gsm moderm ale problemem jest to, że jest zbyt drogie. Więc teraz trzeba użyć 3310 do zrobienia tego projektu. ktoś wie każdy program, który może kontrolować nokia 3310, gdy otrzyma sms chybił zadzwonić to od razu lub automatyczne wysyłanie do komputera, gdy wiąże się z kablem.
 
Wysłać SMS i odbiornikiem z modemem GSM jest to łatwe zadanie z komend AT, ale nokia 3310 nie jest używane polecenia AT i użyć brudnej prywatną protokół, co po raz pierwszy 3 lata temu używałem Nokii 3310, ale dla mojej aplikacji użyłem modemu GSM. Twój kod jest użyteczny również dla przyszłych projektów.
 
wiem, za pomocą modemu gsm lepiej, ale nie mogę sobie na to pozwolić. więc trzeba dostosować mój plan. więc trzeba zmienić Nokia 3310, aby mogła funkcjonować jak modem GSM. ktoś tutaj wie jak to zrobić lub programowania można używać?
 
SMS Pilot do SE T10 thttp :/ / / obwody / www.serasidis.r smscontrol / smscontroller.htm
 
3310 może być łatwo kontrolowane thru FBUS, trzeba kabel FBUS, dowolny mikrokontroler z UART zdolnego 115,2 kbps, niektórzy wiedzą o PDU i protokołu FBUS (mnóstwo w sieci) i programowania.
 
[Quote = penoy_balut] 3310 można łatwo kontrolować thru FBUS, musisz kabla FBUS każdy mikrokontroler z UART zdolnego 115,2 kbps, niektórzy wiedzą o PDU i protokołu FBUS (mnóstwo w sieci) i programowania. [/Quote] Czy na pewno jest mnóstwo w sieci protokołu FBUS programowania?
 
[Quote = glenjoy] Czy na pewno jest mnóstwo w sieci protokołu FBUS programowania? [/Quote] tak proszę pani, ja dowiedziałem się o FBUS głównie z gnooki.org i niektórych innych witrynach, i zbudowałem kilka urządzeń kontrolowanych przez SMS przy 3310 . z FBUS mogę wysyłać i odbierać sms, sms Usuń w każdej lokalizacji, restart telefonu, czytać książkę telefoniczną, wyodrębnić wiadomość tekstową i zapisać na komputerze lub zapisane jako pliki tekstowe, na swój komputer jako serwer sms, mój ostatni projekt jest tekst na mowę, kiedy wiadomość jest odbierana i zostanie znaleziona na nagraną głosem jest automatycznie odtwarzane
 
Każdy z was kiedykolwiek Sony Ericson T290i słuchawkę. Jest stary i nie za tanie, dzięki czemu możemy używać go do eksperymentów. Kolejny telefon jest J230i może być powiązane z 8051?
 
Hi 1. Spójrz na stronie internetowej, można znaleźć RX i TX pinów na złączu. http://pinouts.ru/CellularPhones-PW/erics_t28_pinout.shtml 2. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie kabla danych zestawu telefonicznego i podłącz go do ciebie UC baord (który musi mieć TTL na RS232 konwertera również). Teraz masz uC pokładzie działa jak komputer i można go podłączyć do wielu telefonów z wykorzystaniem różnych kabli transmisji danych.
 
[Quote = penoy_balut] 3310 można łatwo kontrolować thru FBUS, musisz kabla FBUS każdy mikrokontroler z UART zdolnego 115,2 kbps, niektórzy wiedzą o PDU i protokołu FBUS (mnóstwo w sieci) i programowania. [/Quote] lub możesz również przewód FBUS TX i RX pin bezpośrednio do mikrokontrolera, umieścić rezystor 10k jako środek ostrożności, używam Zilog bisu z VDD sam jak 3310
 
Ja też robię ten projekt o now.But miesięcy używam AT89S52 (tylko z mizernym 256Byte RAM) można teraz odczytać odebrane sms, podjąć pewne działania, jak określono, a następnie usunąć sms. Ale problemem jest to, że kod jest niezgodny napisałem, to znaczy, że czyta sms - (czasami) podejmuje działania - usuwa go .. Używam przerwania napędzany logiki do odbioru i bufor 80byte (omijając większe sms) Pytam Fone wysłać sms, a ja przeczytać SNET sms itp.. Można u pomóc (@ penoy_balut) Powiem więcej ... dzięki
 
to jest dlatego, że nie wysyłasz jest właściwie POTWIERDZA pakietowi do telefonu, który powoduje z komunikacji synchronizacji
 
[Quote = penoy_balut] [quote = penoy_balut] 3310 można łatwo kontrolować thru FBUS, musisz kabla FBUS każdy mikrokontroler z UART zdolnego 115,2 kbps, niektórzy wiedzą o PDU i protokołu FBUS (mnóstwo w sieci) i programowania. [/quote] lub można również podłączyć FBUS Tx i Rx pin bezpośrednio do mikrokontrolera, umieścić rezystor 10k jako środek ostrożności, używam Zilog bisu z VDD sam jak w 3310 [/quote] lepiej zamieścić swoje kody tutaj, jak czytać sms , jak wysłać, jak usunąć ... itp. .. Jest to znacznie więcej, niż mówią lepiej pomóc Ci stworzył coś, nie oczekujemy, aby opublikować cały kod, procedury dostępu do podstawy w 3310 jest już wystarczająco dużo.
 
[Quote = glenjoy] lepiej zamieścić swoje kody tutaj, jak czytać sms, jak wysłać, jak usunąć ... itp. .. Jest to znacznie więcej, niż mówią lepiej pomóc Ci stworzył coś, nie oczekujemy, aby opublikować cały kod, procedury uzyskania dostępu do podstawy w 3310 jest już wystarczająco dużo. [/Quote] FBUS zostało omówione w wielu witryn, trzeba zmodyfikować kilka bajtów określonych do aplikacji, takich jak długość wiadomości, usługodawcy centrum wiadomości, numer docelowy, znak czasu, wiadomość w PDU, bajt dopełnienia i sumy kontrolnej XORed.
 
[Quote = penoy_balut] [quote = glenjoy] lepiej zamieścić swoje kody tutaj, jak czytać sms, jak wysłać, jak usunąć ... itp. .. Jest to znacznie więcej, niż mówią lepiej pomóc Ci stworzył coś, nie oczekujemy, aby opublikować cały kod, procedury uzyskania dostępu do podstawy w 3310 jest już wystarczająco dużo. [/Quote] FBUS zostało omówione w wielu witryn, trzeba zmodyfikować kilka bajtów określonych do aplikacji, takich jak długość wiadomości, usługodawcy centrum wiadomości, numer docelowy, znak czasu, wiadomość w PDU, bajt dopełnienia i sumy kontrolnej XORed. [/quote] Jak powiedziałem, lepiej portu podprogramy , będzie to duża pomoc dla wszystkich.
 
Witam wszystkich, miałem w mojej szufladzie Nokia 3310 i zdecyduję się użyć go jako sms kontrolera za pomocą mikrokontrolera. Miałem wygląd w ostatnich tematów w forum, które są o kontroli sms za 3310, ale nadal jestem comfused. Po pierwsze, i zrozumiał, że tego typu telefony komórkowe nie zawiera modem tak komendy AT są bezużyteczne, ale pracować z protokołu MBUS / FBUS. Pod tym adresem http://www.embedtronics.com/nokia/fbus.html # part4 jest discription cech FBUS i MBUS. Czy FBUS prace w tym samym czasie z MBUS? Czy mogę wybrać, który chcę użyć? W innych tematach czytałem że telefony komórkowe mają dwa tryby SMS. Format PDU i formacie tekstowym ASCII. Czy 3310 obsługuje format tekstu? FBUS baudrate jest 115200bps, może pracować z niższą szybkość transmisji jak 9600bps? Kupiłem kabel do 3310 i mam podłączony do komputera w hiper terminalu. Wysłałem pierwszą klatkę, że istnieje na link powyżej, ale nie wziąłem taką samą odpowiedź. Myślę, że PC i 3310 nie są synchronizowane. Może u proszę podać kilka wskazówek, aby mieć komunikację między komputerem a telefonem komórkowym?
 
Czy FBUS prace w tym samym czasie z MBUS?
No
Czy mogę wybrać, który chcę użyć?
Tak.
Czy 3310 obsługuje format tekstowy?
No
FBUS baudrate jest 115200bps, może pracować z niższą szybkość transmisji jak 9600bps?
No
Czy u proszę podać jakieś instrukcje ma komunikacji między komputerem a telefonem komórkowym?
ja wolę przekazać 3310 przy użyciu VB.
 
[Quote = bbbb] Hi 1. Spójrz na stronie internetowej, można znaleźć RX i TX pinów na złączu. http://pinouts.ru/CellularPhones-PW/erics_t28_pinout.shtml 2. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie kabla danych zestawu telefonicznego i podłącz go do ciebie UC baord (który musi mieć TTL na RS232 konwertera również). Teraz masz uC pokładzie działa jak komputer i można go podłączyć do wielu telefonów z wykorzystaniem różnych kabli transmisji danych. [/Quote] faktycznie i wan, gdzie można znaleźć rozwiązanie, które używają kabel danych. Moim głównym celem tego projektu nokia 3310 połączyć go z komputerem PC. to będzie automatyczne wysyłanie sms odbierać na komputerze bez zwłoki, tak jak bramki sms. Właściwie Fbus jest dobry projekt, ale nie nadaje się dla mnie, bo wciąż mam dużo innych części trzeba zrobić. nie mogę się skoncentrować na części tylko SMS. ale naprawdę thanx alot for u wszystkich opinii
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top